Duyurular

TÜBİTAK ARDEB ve BİDEB’e Başvuru Süreçlerini Kolaylaştırmak ve Kısaltmak için E-İmzanın Kullanımı

Tüm Akademik Personelin Dikkatine,

TÜBİTAK ARDEB ve BİDEB’e başvuru süreçlerini kolaylaştırmak ve kısaltmak için, başvurularının elektronik imza (e-imza) ile alınması çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda, 01 Eylül 2015 tarihi itibari ile ARDEB’de 1002 (Hızlı Destek) ve 3001 (Başlangıç Ar-Ge Projeleri Destekleme) programları proje başvuruları, 2016 yılı Ocak ayı itibari ile tüm programlara yapılacak başvurular elektronik imza ile alınmaya başlanacaktır.

Dolayısıyla proje başvurusu yapacak olan akademisyenlerimizin Nitelikli Elektronik Sertifikaya (NES) sahip olmaları, sertifikaların kullanılabilmesi için bilgisayarlara gerekli yazılımların yüklenmesi ve donanımların (kart okuyucu, kart) temin edilerek kurulması gerekmektedir. Satın alma işleminden sonra kurulum aşamasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığından destek alınabilecektir.

Proje başvurularında sıkışıklık yaşanmaması için, NES (Nitelikli Elektronik Sertifika) almak üzere, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yetkilendirilmiş Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılarına yeteri süre kadar önceden başvurulması önem arz etmektedir.

Saygılarımızla.

ARELBAP Proje Destek Ofisi